Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Bilimsel ve güncel psikoterapi yöntemleri

2016 yılında Alsancak’ta kurulan Nora Psikoloji kurulduğu günden bugüne İzmir’de en çok tercih edilen psikolojik danışma merkezlerinden bi...


2016 yılında Alsancak’ta kurulan Nora Psikoloji kurulduğu günden bugüne İzmir’de en çok tercih edilen psikolojik danışma merkezlerinden bir olmayı başarmıştır. Uzman klinik psikologlarıyla hizmet veren merkez, bireysel terapi, aile danışmanlığı ve çocuk psikolojisi alanlarında yüzyüze ve online terapi hizmeti sunmaktadır.

Merkezdeki psikologlar anksiyete bozuklukları (panik atak, sosyal fobi, genel anskiyete, obsesif kompülsif bozukluk), depresyon, bağımlılıklar, yeme ile ilişkili bozukluklar, çocuklarda görülen davranış bozuklukları gibi klinik durumlar ile günlük yaşamı zorlaştıran evlilik ve ilişki sorunları, öfke kontrolü, stres yönetimi, uyum ve performans sorunları gibi bir çok konuda bilimsel ve güncel psikoterapi yöntemleriyle danışanlarına destek olmaktadır.

İzmir ve yakın çevresinden aldığı başvurular haricinde özellikle panik atak tedavisi ve öfke kontrolü tedavisinde kullanılan etkin yöntemler ile şehir dışı ve yurt dışından da sıklıkla tercih edilmektedir. İzmir dışı başvurulara online terapi imkanı sunan merkez, bu şekilde herkese nitelikli psikolojik danışmanlık olanağı sağlamaktadır.

Psikoterapi ve danışmanlık süreçlerinde Emdr, bilişsel davranışçı terapiler, kabul ve kararlılık terapisi, motivasyonel görüşme, şema terapi, çocuklar için oyun terapisi gibi dünyada en sık kullanılan bilimsel ve etkin terapi uygulamaları kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin birçok klinik durumda ve psikolojik semptom üzerinde etkili sonuçlar verdiği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmıştır.

Merkezdeki psikologların her biri çalışma alanlarında 2000’den fazla seans tecrübesine sahiptir. Ayrıca her uzman kendi alanında farklı terapi uygulamalarını kullanmaktadır. Bu danışanlara, iyi gelebilecek yöntemi seçme imkanı sunmaktadır. Merkez, uzmanlarının mesleki bilgi ve becerilerine gösterdiği önem kadar, mesleki etiğe de önem verir. Gizlilik, koşulsuz kabul ve azami saygı işleyişinin temel parçalarını oluşturmaktadır.

Bireysel çalışmalarının yanı sıra kurumlara da psikolojik danışmanlık, eğitim ve seminerler sunan Nora Psikoloji, bu programlarda eğitim içeriklerini şirket çalışanlarına özel hazırlamaktadır. Özellikle tüm gün süren eğitimlerde katılımcılar da eğitim sürecinin aktif parçası olmaktadırlar. İnteraktif geçen bu eğitimler çalışanlar için de eğitim kavramını sıkıcı olmaktan uzaklaştırmaktadır.

Haftanın altı günü açık olan merkezden bilgi ve randevu alabilmek için 0232 408 66 72 no’lu telefon üzerinden ulaşılabileceği gibi

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji