Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Sağlıklı beslenmenin 4 kritik unsuru

Dr. Sinan Akkurt, Biorezonans isimli kitabında sağlıklı bir yaşam için beslenmeyle ilgili kritik önerilere de yer veriyor ve sağlıklı beslen...

Dr. Sinan Akkurt, Biorezonans isimli kitabında sağlıklı bir yaşam için beslenmeyle ilgili kritik önerilere de yer veriyor ve sağlıklı beslenmenin dört temel ayağını anlatıyor… Kritik unsurlar şeker, su, antioksidanlar ve yoğurt!

“Sağlıklı yaşam için ilk hedef şekeri kesmek olmalı”
Kitabın “40 adımda sağlıklı bir beden” isimli bölümü, ilk olarak “hayatınızdan şekeri çıkarın” sözü ile başlıyor. Doğal olarak meyve ve sebzelerden aldığımız şekerin insan vücudu için yeterli olduğuna, rafine beyaz şekerin ise vücudumuzda çeşitli rahatsızlıkları körüklediğine dikkat çeken Dr. Akkurt, “Abur cubur ve gereksiz atıştırmalıklardan uzak durun. Doğal beslenmeye çalışın.” diyor.

“Yeterince su içmemek hastalıklara davetiye çıkarıyor”
Kişinin ağırlığı ölçüsünde, kilogram başına günlük 40 cc su içmesi gerektiğine vurgu yapan Dr. Akkurt, “Su vücudun titreşim sağlığında yiyecekten bile önemli bir yere sahiptir ve bağışıklık sistemini güçlendirme konusunda etkindir. Hücreler, etrafı bir çeşit sıvı ile çevrili küçük odacıklardır. Burada yapılan her çalışma sonrası atık çıkar. Hücrelerin atıkları dışarıya, onu çevreleyen bu sıvıya bırakılır. Bu su, atıklarla kirlenir. Ancak siz su içtiğiniz sürece burada bir devirdaim yaratarak bu kirliliği tersine çevirebilirsiniz. Su içtikçe vücudunuz temizlenir.” diyor. Su içmek kadar suyun kalitesinin de sağlık için önem taşıdığına değinen Dr. Akkurt, plastik damacana yerine cam şişedeki doğal kaynak sularının içilmesi gerektiğini kaydediyor.

Favori antioksidan gıdalar: Yaban mersini, çilek, nar, böğürtlen, kızılcık
Bu gıdaların antioksidan bakımından zengin oldukları için tüketimine özen gösterilmesini öneren Dr. Akkurt, “Vişne, portakal, kabuğuyla pişirilen yer elması ve kırmızımsı kahverengi patates de aynı güce sahip besinler arasında.” diye ekliyor.

30 yaştan sonra her gün bir kase yoğurt
Özellikle bayanların 30 yaş sonrası her gün bir kase yoğurt tüketmeleri gerektiğini dile getiren Dr. Akkurt, vücut direncini artırıp bağışıklığı güçlendirmek için de şu besinleri öneriyor: Ekinezya, turunçgiller, kuşburnu, brokoli, doğal pekmez, baharatlar, balık, yeşil çay, yumurta.

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji