Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Tıbbi tahlil laboratuvarı

Babam uzun yıllardır astım hastası. Hem alerjik reaksiyonlar gösteriyor, hem de sigaradan kaynaklı koha hastalığı yüzünden nefes alamıyordu....

Babam uzun yıllardır astım hastası. Hem alerjik reaksiyonlar gösteriyor, hem de sigaradan kaynaklı koha hastalığı yüzünden nefes alamıyordu. Doktor muayene ettikten sonra tetkikleri hastanenin tıbbi tahlil laboratuvarında yaptırmamızı, son teknolojik cihazlarla donanımlı olduğunu, tahlil sonuçlarında da doğruluk endişesi taşımamamızı söyledi.

Tıbbi tahlil laboratuvarına ilk gittiğimizde solunum testi yaptıramamıştık.

Çünkü solunumu çok zayıftı ve cihaza üfleyecek nefesi kalmamıştı. Yapılan kan testleri ve bilgisayarlı tomografi sonuçları da aynı hastalığa işaret ediyordu.

Alerji testleri de kötü çıkınca önümüzdeki sürecin ne kadar zorlu olacağını gösteriyordu. Yapılan iki yönlü teşhis ve tanı neticesinde alerji için şikayetlerini azaltacak ilaçlar verdi. Koah için de öksürük nöbetlerini azaltacak evde oksijen tedavisi ve yine bir çok ilaç verdi tabii. Bu hastalıkların tedavisi sırasında doktor muayenesinden sonra tıbbi tahlil laboratuvarında yapılan solunum fonksiyon testleri, mikrop arama testleri de belirli aralıklarla devam etti.

Babamın yaz döneminde ve kışın biraz rahatlaması söz konusuydu ama baharlarda hastalığı alevleniyordu. Alerjisi de artırıyordu, solunumu azalıyordu.

Koah krizleri artırıyor, öksürük nöbetleri fazlalaşıyordu. Tıkanması onu fazlasıyla yıpratıyordu. Yaş aldıkça da ilerleyen hastalığı nedeniyle, doktor evden çıkmamasını ve bakım, tedavi uygulamasının evde yapılmasını söyleyince tıbbi tahlil laboratuvarından bir hemşire gelerek oksijeni ayarlıyor, solunum testini, kan tahlillerini yapıyordu. Ev ortamında yapılan bu tetkikler bizi epeyce rahatlatmıştı.

Sık sık hastaneye gitmekten kurtulmuştuk böylelikle. Sadece görüntüleme cihazına gireceği zamanlarda hastanenin tıbbi tahlil laboratuvarına gidiyorduk.

Tıbbi tahlil laboratuvarı artık ikinci evimiz, evimize gelen hemşirelerde evimizin bireyleri olmuştu. Koah hastalığının her olumsuz anını yaşamış olmak, tıbbi tahlil laboratuvarına sigaradan dolayı solunum testi yaptıran hastaları gördükçe üzüntümüz katlanıyordu. Günde bir paket, iki paket sigara içenlerin sonunu görüyorduk, babamın da .

https://www.invitro.com.tr/

*Kafe Medya ile tanıtım!


Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji