Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

En iyi işitme cihazı nasıl seçilir?

Her organımızın yaşlandığı gibi kulağımız da yaşlanıyor yani işitme kaybı yaşayabiliyoruz haliyle bu durumda işitme cihazı kullanmak gereke...

Her organımızın yaşlandığı gibi kulağımız da yaşlanıyor yani işitme kaybı yaşayabiliyoruz haliyle bu durumda işitme cihazı kullanmak gerekebiliyor. Halkımız işitme konusunda yeterli bilince sahip olmadığı için başlangıçta bu sorunu görmezden gelebiliyor veya yeterince önemsemeyebiliyor. Genelde İşitme sorunu, yaşam kalitemizi bozmaya başladığında veya çevremizdeki insanların “duymuyorsun, işitme cihazı kullanman lazım” önerisi üzerine arayışa başlıyoruz. Kulak burun boğaz hekiminin düzenlediği rapordan sonra işitme kaybımıza en uygun işitme cihazları hangisidir kaygısını yaşıyoruz. İşitme cihazı, elektronik, yazılımsal, akustik ve odyolojik bilgileri içeren muhteşem bir bilgisayardır. Bu noktada gerekli araştırmaları yapmalı, özellikle referansları dikkate almalı ve işitme cihazı uzmanlarını dinleyerek ortak karar almalıyız. İşitme kaybınızın derecesi, işitme kaybınızın tipi, yaşınız, erken cihazlanma süreniz ve çalışma ortamınız özellikle seçilecek işitme cihazı açısından önemli etkenlerdir. Bu etkenleri dikkate alacak olan işitme cihazı uzmanı işitme kaybınıza göre en iyi işitme cihazı size önerecektir.

Bu etkenler işitme cihazı seçimi için yeterli mi?

Tüm bu etkenler daha iyi duymanız için yeterli olmayabilir, işitme cihazının, işitme eşikleri ve bulunacağınız ortamlara göre ayarlanabilmesi çok önemlidir. Özellikle ilk iki ay işitme cihazı adaptasyonu açısında çok mühim olup işitme cihazı kullanıcısından özveri ve sabır beklenir. İşitme cihazı seçiminde, marka seçiminden ziyade cihaz alacağınız işitme cihazı satış ve uygulama merkezini dikkatli seçmeniz, satış sonrasında gerekli teknik ve danışmalık desteği alabileceğiniz, rahat diyalog kullanabileceğiniz işitme uzmanını seçmeniz sizi en iyi işitme cihazına götürecektir. Ülkemizde , her işitme kaybına hitap eden ve rahat adaptasyon sağlayabileceğiniz işitme cihazları vardır, bunlara ulaşmanız hiç de zor değil. İşitme kaybı yaşamaya başladığınızı hissettiğiniz andan itibaren kulak burun boğaz doktoru ve işitme uzmanlarıyla iletişime geçmeniz işitme cihazını verimli şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Anaton işitme merkezleriyle iletişime geçerek işitme kaybınıza uyumlu en iyi işitme cihazlarını deneyebilirsiniz.

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji