Header Ads

Mükemmel kadın olmayın!

Mükemmel kadın olmayın! İşte mükemmel kadının tarifi ve onu bekleyen büyük tehlikeler!

Kadın olmak yeterince zor değilmiş gibi 'mükemmel kadın olma' çabası, ömrünüzü daha kısa sürede törpülemekten başka işe yaramayacaktır. İşte mükemmel kadının tarifi ve onu bekleyen büyük tehlike!

Mükemmel kadın nasıl olur?


1) Öncelikle iyi bir evlat olur. Kadınlığımızla ilgili bilgiler, çocukluğumuzda verilmeye başlar. Kız çocuğu olarak yapabilecekleriniz ve yapamayacaklarınız konusunda kesin sınırlar vardır. Aynı dönemde iyi bir 'ev hanımı' olabilin diye, ev eğitimi dersi almaya başlarsınız, iyi bir ev hanımı olmak öyle kolay iş değildir. Temizliğin dip bucağını, dekorasyonun en güzelini, ütünün en kolalısını, yemeğin en lezzetlisini yapabilecek düzeyde olmalısınız. Üstüne bir de, gelen parayla bütün evi çekip çevirecek, mutfak masrafını çıkardıktan sonra kenara para koyabilecek sihriniz de olmalı.

2) Ev hanımlığını becerdiyseniz, sırada iyi bir eş olmak var. Eşiniz ne yaparsa yapsın, "evimin direğidir" diyerek susacaksınız. Onun özgürlüğü limitsiz olacak, "han" dediği yerde hamam yapılacak, bir eli yağda ve diğeri nerede belli olmadan yaşamasına yardımcı olacaksınız. Eşinizin giyeceği kıyafetlerden de siz sorumlusunuz. Etraf eşinizin uyumsuz bir takım elbiseyle dolanmasında, muhtemelen suçu size atacaktır. Cinsel hayatınız kötü gitse de, eşinize asla "başım ağrıyor" demeyeceksiniz. Yatak odasında sahip olduğunuz uçsuz bucaksız özgürlüğü, başka hiçbir alanda talep etmeyeceksiniz.

3) Bu dersten de başarıyla geçtiyseniz, iyi anne olmanız gerekiyor. Çocuklarınızı vatana, millete hayırlı birer evlat olarak yetiştireceksiniz. Şefkatli ve anlayışlı olacaksınız. Okulundan arkadaşlarına kadar, her konuyla birebir ilgileneceksiniz. Çocuklarınızın yaptığı hatalar, sizin karnenizde eksi not olarak yerini alacaktır.

Mükemmel kadının varacağı son nokta, mutsuz kadındır.

Hayatını başkalarına adayan ve sadece etrafındakiler için yaşayan bir kadın, mutlu olamaz. İnsanlar rahata çabuk alışır. Hayatınızdaki insanların görevlerini üstlenerek, onlara yapacak iş bırakmadığınızda, sizi daha fazla takdir edip sevmezler. Aksine, bir müddet sonra yaptıklarınızın göreviniz olduğunu düşünüp, hesap sorarlar. Çocuğunuzun resim ödevlerini yaparak, eşinizin tamir etmesi gereken musluğu tamir ederek, iyi bir iş yapmış olmazsınız. İlişkilerinizde karşı tarafa yapacak bir şey bırakmazsanız, hem onların gelişimini engellersiniz, hem paylaşımı ortadan kaldırırsınız. Her insanın takdir edilmeye ve kendini önemli hissetmeye ihtiyacı vardır. Onların da elinden bu zevki aldığınızda, kendilerini başka yerlerde var etmelerine sebep olursunuz.

Mükemmel ama yalnız

Mükemmel kadınların hayatları, genellikle başarısız ilişkilerle sonlanır, özellikle aşk konusunda zarar görürler. Kusursuz kadınlar, aldatılır, terk edilir ve her yönden ihanete uğrarlar. Mutlaka çevrenizde gıpta ile baktığınız çiftler vardır. Günün birinde adamın, eşinden çok daha vasıfsız, göreceli olarak daha çirkin bir kadına gittiğini görürsünüz. Dışarıdan bunu hayretle karşılayabilir ve adamı yerden yere vurabilirsiniz. Ancak madalyonun diğer yüzünü görmemişsinizdir.

Mükemmel kadın, kendinden vazgeçen kadındır.

Başkaları için yaşamak, kendi ihtiyaçlarından vazgeçmek, onların sevdiği şeyleri yapmak, gereksiz taviz ve fedakarlıkta bulunmak, tahmin ettiğiniz gibi takdir toplamaz. Sizi kişiliksiz ve değersiz kılar. Kıymetiniz bilinmez.

Mükemmel kadın olmaya çalışırken, etrafınızdakileri de mükemmelleştirmeye çalıştığınızı fark etmezsiniz. Onların hatalarını düzeltmek, onları eğitmeye çalışmak, her alanda boşluk doldurmak, karşı tarafı da yok saymak anlamına gelir. Çevrenizdekilerin var olma çabasına, yanlış yaparak öğrenme isteğine karşı durmak demektir. Eşiniz, çocuğunuz, akrabalarınız ve hatta dostlarınız bile zamanla sizden uzaklaşacaktır.

Her konuda iyi olmayın, insan mükemmel olmayan bir canlıdır. Mükemmellik yaşamın keyfinden ve birlikte olacağınız insanların hayatlarından çalınmış, nafile bir uğraştır. Mükemmellik insana ait değildir. Kendinizi değersiz kılmanın ve mutlak mutsuzluğa yürümenin yoludur.

Kendinizi olduğu haliyle sevmeyi öğrenin.

Bırakın, içinizdeki eksik ve hatalı yanlar ortaya çıksın. Siz mükemmelliği yakalamaya çalışırken hayat akıp gidecektir. Yaşamınızın sonlarında mükemmel ama yalnız bir kadın olmak istemiyorsanız kusursuz hayat düşünden kurtulun. Eksikleriniz ve yanlışlarınızla kendinizi sevin. Siz kendinizi değerli kılmaz ve sevmezseniz başkalarından bunu bekleyemezsiniz. Kendinize taktığınız prangalardan kurtulmanız umuduyla.

*Bu sitede yazınızı yayınlatmanın en ucuz yöntemi için tıklayın!
loading...
Önizle
Sosyal Sorumluluk

Hiç yorum yok

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji
Önizleme