Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Önizle

Son yazılar:

latest

Ads Place

İzmir implant

Diş implantları diş köklerinin yerine geçer. Çene kemiğine yerleştirilerek normal diş görevi görmesi sağlanır. Doğal görünümlü protezler bas...

Reklam
İzmir implant

Diş implantları diş köklerinin yerine geçer. Çene kemiğine yerleştirilerek normal diş görevi görmesi sağlanır. Doğal görünümlü protezler basit bir köprü olabilen diş değiştirme sistemini meydana getirmek için implantlara bağlanır. Bu implantların Materyali genellikle saf titanyumdan yapılır. İmplantların yüzey alanına yapılması çok önemlidir. Çürüme, diş eti hastalığı ve dökülme gibi birçok nedenden dolayı diş kaybı yaşanabilir. Boş kalan diş eti bölgesinde sağlık açısından birçok zararlı bakteri oluşabileceğinden hemen tedavi uygulaması gerekmektedir. Yemek kalıntıları araya dolacağından bakteri oluşumunu engellemek adına boş olan bölgeyi doldurmak önem taşır. Uygulanan implant zamanla çene kemiği ile bütünleşip orada bir doku oluşturup normal bir diş kökü gibi bir bütünlük oluşturur.

İzmir İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi planlama olarak diş kemiğine uygun muayene ile gerçekleşir. Önceden hazırlık aşamasında radyografik ve sık sık gt taraması cerrahi bir yöntem uygulanarak yapılır. İmplantlar dişleri desteklemek için kemiğe yerleştirilen miktarın kalitesini belirlemede yardımcı olur. Cerrahi işlemin önemli noktalarından biri ise saha hazırlığı olan uygulamadır. Diş eti dokusu küçük kesikler halinde açılarak kemiğe erişmek mümkün olur. İmplante doğru konumlandırmak için ağız içine uygulanacak osteotomi alanları hazır hale getirilir. Gerekli uyumu sağlamak için implante şekli aynı şekilde hizalanana kadar boyutu kademeli olarak arttıran sondajlama kullanılır. İmplantların kullanım süresi doğru yöntemle, doğru hekim tarafından uygulandığında ömür boyu kullanılabilir. İmplantların yerleşme işlemi anestezi yöntemi ile tamamlanır. 

Operasyon sırasında ağrı veya acı hissedilmez. İmplant işlemi bittikten sonra acı hissedilebilir. Hekimin önerdiği çeşitli ağrı kesicilerle bu ağrılar iyileştirilebilir. İmplant aşamaları ilk olarak cerrahi yöntemle diş etinin açılmasıdır. Sonrasında uygulanacak olan implantın genişliği ve uzunluğu kontrol edilir. Çene kemiğine yerleştirilen implant uygulandıktan sonra dişler yapılmaya başlanır. İmplant uygulaması ekip işidir. Çene kemiği için ayrı cerrah, implant üstü protezi içim ayrı cerrah devreye girer. İzmir ilinde bulunan İzmir implant uzman hekim kadrosu ile hizmet vermeye devam etmektedir. Eğer sizden implant tedavisi olmak isterseniz https://smyrnadent.com/implant-tedavisi/ adresinden ilgili kliniğe ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.


Biz de Flipboard'dayız, tıklayın

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji
Bumerang - Yazarkafe