Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Diş Beyazlatma Nedir?

Daha beyaz ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak kuşkusuz herkesin hayalidir. Günümüzde çok daha gelişmiş olan tekniklerin de yardımıyla daha...

Diş Beyazlatma Nedir?

Daha beyaz ve daha sağlıklı dişlere sahip olmak kuşkusuz herkesin hayalidir. Günümüzde çok daha gelişmiş olan tekniklerin de yardımıyla daha beyaz dişlere sahip olmak mümkün hale geldi. Diş beyazlatma işlemleri her geçen gün daha fazla sayıda kişinin faydalandığı yöntemlerden biridir. Diş beyazlatma konusunda en çok merak edilen soruları ve yanıtlarını sizler için araştırdık. 

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma işlemi 2 farklı teknikle gerçekleştirilebiliyor. Bunlar ofis tipi ve ev tipi diş beyazlatma olarak adlandırılıyor. Ev tipi diş beyazlatma işlemi için öncelikle kişinin ağız bölgesinden ölçü alınması gerekir. Sonrasında kişiye özel plastik ağızlık hazırlanıyor. İçerisine jel konularak evde belirli bir süre boyunca bu ağızlığın takılması isteniyor. Ofis tipi olarak adlandırılan yöntem ise ‘power bleaching’ metodudur. Beyazlatıcı özellikte bir jel ve ışık kullanılarak gerçekleştirilen bu yöntemde kısa zamanda diş renginin açılması mümkün olabiliyor. Üstelik bu yöntemde dişlerin 3 – 4 ton daha beyaz görünmesi sağlanıyor. 

Diş Beyazlatma Kimlere Yapılabilir?

Öncelikle diş beyazlatma işleminden faydalanmak için diş muayenesi olmak gerektiğini belirtelim. Çünkü bu işlem için kişinin herhangi bir diş ya da diş eti hastalığına sahip olmaması gerekiyor. Diş ve diş eti sağlığı ile ilgili problemi olmayan herkes diş beyazlatma işleminden faydalanabilir. 

Diş Beyazlatma Dişlere Zarar Verir mi?

Doğru şekilde uygulanmış diş beyazlatma işleminden kaynaklı kalıcı bir hasar yaşandığına dair tek bir vaka bile yoktur. Yapılan tüm klinik çalışmalar bu işlemin doğru şekilde yapılması, doğru oranda solüsyon kullanılması durumunda herhangi bir zararının olmadığını ortaya koydu. Elbette bu yöntemlerin bir diş hekimi kontrolünde uygulanması gerekiyor. Ev tipi diş beyazlatma yönteminin tercih edilmiş olması durumunda bile mutlaka diş hekiminin önerdiği şekilde işlemin uygulanması önem taşıyor. 

Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun yanıtı kişinin diş yapısına, ağız ve diş temizliğine ne kadar önem verdiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak 6 ay ila 2 yıl arasında değişen bir süreden söz edebiliriz. Diş beyazlatma ile elde edilen sonuç bu süre zarfında mevcudiyetini koruyor. 

Detaylı bilgi için:

*Kafe Medya ile tanıtım!


Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji