Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Gebelikte özellikle karın, kalça ve bel bölgesinde cilt çatlaklarının oluşması son derece sık yaşanan bir durumdur. Anne adaylarını bir hayl...

Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Gebelikte özellikle karın, kalça ve bel bölgesinde cilt çatlaklarının oluşması son derece sık yaşanan bir durumdur. Anne adaylarını bir hayli rahatsız eden bu çatlaklar çoğu zaman kalıcı hale geliyor. Cilt çatlaklarının ne kadar yoğun ya da derin olduğu ise kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Özellikle gebeliğin son trimester döneminde karın bölgesinin bir hayli gerilmesinden kaynaklı olarak cilt çatlaklarının daha da artığını söyleyebiliriz.


Elbette gebelik döneminde karın bölgesinin büyümesi son derece normal ve bir o kadar da beklenen bir durumdur. Ancak cildin hızla gerilmesi nedeniyle çatlamasını önlemek de kimi zaman mümkün olabiliyor. Bunun için yapılması gereken öncelikle çatlak kremi kullanımıdır. Hamileliğin başından itibaren karın, bel ve kalça bölgesini düzenli olarak nemlendirmeniz, cilt çatlaklarının oluşmasını da önleyebilir.


Cildin kuruması, çok kısa bir süre içerisinde çatlamasına neden olabilir. Dolayısıyla cildin kurumasını önlemek için de özel olarak formüle edilen çatlak kremlerinin kullanılması gerekiyor. Ancak krem seçimini büyük bir titizlikle yapmanız da çok önemlidir. Hangi krem daha iyidir ya da hangi çatlak kremi cildime daha uygun gibi soruların yanıtlarını merak edebilirsiniz.


Hamilelikte Kullanıma Uygun Çatlak Kremi Hangisi?

Bu sorunun yanıtını öğrenmek için rotanızı deneyimli annelerin seçimlerine çevirebilirsiniz. Daha önce hamilelik yaşayan ve cilt çatlağı probleminden kurtulan anneler seçimini çoğunlukla Mustela çatlak kreminden yana yapıyor. Etkinliğinin kanıtlanmış olması, cildin esnekliğini % 98 gibi yüksek bir oranda desteklemesi Mustela çatlak kreminin özellikleri arasında yer alıyor. Kolaylıkla cilde uygulanabiliyor ve hızla emiliyor. Ciltte rahatsızlık veren yağlı bir his bırakmıyor.


Anne adayları kremin anına nemlendiriyor olmasından ve rahatlama hissi yaratmasından da oldukça memnun diyebiliriz. Bu arada çatlak kreminin doğal kökenli bileşenlerle hazırlanıyor olması da önem taşıyor. % 96 gibi yüksek oranda doğal içeriklerle hazırlanan krem, çatlak oluşumunun azalmasına yardımcı olarak anne adaylarının yüzünü güldürebiliyor. Çatlak kremine dair daha detaylı bilgi almak için Mustela internet sitesi ziyaret edilebilir. Anne adaylarının yanı sıra bebekler için formüle edilen bakım ürünleri hakkında her türlü bilgi bu internet sitesinde mevcut.


*Kafe Medya ile tanıtım!


Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji