Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Leke Tedavisi

Cilt bakımı her bireyin önem vermesi gereken konular arasında gelmektedir. Vücudumuzun önemli bölgelerinden biri olan cildimizi korumak bas...

Cilt bakımı her bireyin önem vermesi gereken konular arasında gelmektedir. Vücudumuzun önemli bölgelerinden biri olan cildimizi korumak basit görünse de oldukça zorlu bir iştir. Cilt koruması ve cilt bakımı hakkında doğru bilinen ancak yanlış olan bir çok yöntem bulunmaktadır.

Cilt sağlığı açısından alternatif ya da tedaviler ile uygulanan bakımların yapılması gerekmektedir. Cilt koruması adına uygulanabilecek basit pek çok alternatif yol bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse güneş ışınlarına direkt maruz kalınması durumunda güneş koruyucu losyon ve kremler kullanmak oldukça önemlidir. Bu losyon ve kremler leke oluşumunu ve cilt kanseri gibi pek çok rahatsızlıktan korumaktadır.

Cilt bakımı leke, çatlak gibi bozuklukları önlemek için uygulanmaktadır. Ancak güneş veya farklı sebepler ile oluşan lekeler, çatlak tedavisinde de cilt bakımı yöntemleri uygulanmaktadır. Leke tedavisi birçok farklı şekilde uygulanan hızlı sonuç veren cilt bakımı yöntemleri arasında yer almaktadır. Alternatif ya da klinik yöntemler ile leke tedavisi uygulamak mümkündür. Özellikle son yıllarda çıkan kremler aracılığı ile lekelerden kurtulmak oldukça basit bir yöntem haline geldi. Ancak lazer tedavileri ile çok kısa tedavi süreçleri sonucunda güneş ve benzeri etkenler ile oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Lazer ile leke tedavisi lazer ışınlar yardımı ile lekenin alt kısmında asıl bölgede oluşan problemi temizler ve yok eder. Basit anlamı ile tedavinin uygulanma şekli böyledir. Leke tedavisi doğum lekesi, güneş lekesi, yaşlılık lekesi, çil, ben gibi cilt lekelerini gidermek için uygulanmaktadır. Cilt bakımı oldukça önemli bir konudur. Cildi korumak konusunda yapılan birçok hata bulunmaktadır. Cildin korunması için öncelikle uyulması gereken hususlar şu şekildedir. Bolca su tüketimi, cildin nemli tutulması en önemli bakım maddeleri arasındadır. Ayrıca makyaj ile uyumak cilde verilen zararlar içerisinde en büyüğüdür.

Cildin sağlıklı bir şekilde nefes almasını engelleyen makyaj yapılan bölgede sağlıksız, kuru bir cilt oluşmasına neden olmaktadır. Gelin makyajı ve benzeri tür makyajlarda gece sonunda mutlaka temizlik yapılmalı ve cildin doğal hali ile kalması dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Ads Place

Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber | Teknoloji