Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Hover Effects

TRUE
{fbt_classic_header}

Header Ad

Son yazılar:

latest

Ads Place

Revizyon burun ameliyatı

OP.DR. ÖZKAN ÇİÇEK – PLASTİK CERRAH-ESTETİK CERRAH   Revizyon (Düzeltme) Burun Ameliyatı Kişiler belirli sağlık ya da estetik nedenleri ile ...

Revizyon burun ameliyatı

OP.DR. ÖZKAN ÇİÇEK – PLASTİK CERRAH-ESTETİK CERRAH  

Revizyon (Düzeltme) Burun Ameliyatı

Kişiler belirli sağlık ya da estetik nedenleri ile burun estetiği gerçekleştirmektedirler. Ancak her zaman sonuçtan hoşlanmamaktadırlar. Bu durumda ikinci bir ameliyat ile burunun düzeltilmesi sağlanmaktadır. Revizyon burun ameliyatı gerçekleştirilen ilk ameliyatın düzeltilmesini sağlayan ameliyattır. Özellikle ilk ameliyatın kişinin estetik isteğini sağlayamaması ya da sağlık durumunu düzeltememiş olması durumunda yapılmaktadır.

Revizyon Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle revizyon burun ameliyatınız için estetik kliniğimize başvurmanız gerekmektedir. Başvurunuzun ardından detaylı bir muayene gerçekleştirilerek bu ameliyat için uygun olup olmadığınıza karar verilmektedir. Bu muayenede daha önceden gerçekleştirilmiş burun estetiğine ve yöntemine dikkat etmekteyiz. Ardından revizyon işleminiz için yöntem belirlenmektedir.

Birinci burun ameliyatı sırasında burundaki kıkırdaklar kullanılarak burun yeniden şekillendirilmiş olacaktır. Bu nedenle ikinci bir ameliyat için yeterli kıkırdak bulunmayabilir. Yeni ameliyat işlemi için kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınarak buruna eklenir. Bu durumda en doğru yöntemin belirlenmesi için sizin de fikrinizi alınmaktadır.

Tüm yöntemin belirlenmesinin ardından hastaya genel anestezi verilir ve buruna bağlı olarak ameliyat işlemi gerçekleştirilir. 

Hangi Durumlarda Düzeltme Burun Ameliyatı Yapılır?

Birinci estetik ameliyatınızın ardından memnuniyetsizseniz Düzeltmek burun ameliyatı yöntemine başvurabilirsiniz. Ancak her burun probleminde bu ameliyat yöntemine başvurulmamaktadır. Düzeltme ameliyatının gerçekleştirilebileceği problemler şu şekildedir;

Burun eğriliği, burun ucu asimetrisi ya da burun ucunun sivri olması gibi sadece burun ucuna bağlı problemlerin olması,
Ameliyata rağmen hala kemerli bir burun yapısı olması,
Burnun ilk ameliyatta aşırı kaldırılmış olması,
Burunda kıkırdak çıkıntılarının kalmış olması,
Semer burun deformiteleri bulunması,
Burun deliklerinin asimetrik olarak kalması,
Kıkırdak ya da yumuşak doku kaynaklı kuş gagası deformasyonuna rastlanması,
Nefes alma ilgili problemlerin yaşanıyor olmasıdır.

Revizyon Burun Ameliyatının Gerçekleştirilmesi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sekonder burun ameliyatı olarak da adlandırılan ikinci estetik ameliyatının yapılabilmesi için burnunuz belirli şartlarda olmalıdır. Problemden farklı olarak işlemin uygulanabilmesi için burnunuzun belirli sağlık koşullarını sağlaması gerekmektedir.

Burnunuz estetik olarak üst bölümünde ve kemiklerinde hasar bulunmamalıdır. Ayrıca orta bölümünde ve kıkırdak ağında da büyük bir problem olmamalıdır. Aksi takdirde ikinci bir burun ameliyatı gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır.
Burun ucu ve delikleri asimetrik olabilir ancak kemiklerine ve düzenine göre bir problemi bulunmamalıdır.
Burun cildi eksik ya da ince olmamalıdır.
Septum deviasyonu, nazal valv, konkalar hala sağlıklı bir şekilde olmalıdır. 

Revizyon Burun Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Revizyon burun ameliyatının gerçekleştirilmesine karar verilmesinin ardından size bir tarih belirlenecektir. Bu tarihte işlemden en az 1 ay öncesine kadar sigara kullanımınızı bitirmelisiniz. En geç ameliyattan 1 hafta önce sigara kullanabilirsiniz. Ayrıca bir gün önceden kullandığınız kan sulandırıcı ilaçlar var ise kullanmamalısınız. Düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız da varsa doktorunuz ile muayenede görüşerek önemine göre bir plan belirlemelisiniz. Ayrıca 1 hafta öncesinde alkol kullanmamalısınız. Ameliyat gününde işlemden 8 saat önce ise yemek yememeli ve su içmemelisiniz.

Revizyon Burun Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Revizyon burun ameliyatı olanlar işlemin tamamlanmasının ardından iyileşme sürecine dikkat edilmelidir. Burnunuzun korunması için burnunuza bir alçı ya da atel yerleştirilecektir. En az 1 hafta sonra bu atel ve alçı kaldırılmaktadır. 

İyileşme sürecinde akıntılar, şişme ve morarma gibi durumlarla karşılaşılması beklenmektedir. Bu nedenle yatış pozisyonunuzu ayarlamanız bu konuda size yardımcı olacaktır. Kafanızı her zaman yüksek ve düz olarak tutmanız gerekmektedir.

Tam olarak iyileşme ve şişliklerin inmesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kendinize ve burnunuza ne kadar iyi bakarsanız iyileşmeniz o kadar çabuk olacaktır. Ortalama iyileşme süresi 6 ay ila 1 yıldır.

Düzeltme Burun Ameliyatının Ardından Karşılaşılabilecek Durumlar

Düzeltme burun ameliyatının gerçekleştirilmesinin ardından; 

Burun ve çevresinde uyuşma, his kaybı gibi durumlar,
Tekrarlayan az ya da orta miktarda burun kanamaları, 
Eşit olmayan ya da asimetrisi sağlanamayan burun durumları,
Burunda ameliyat izi kalması,
Renk değişikliği, ağrı ve şişme,
Kullanılan greft materyallerine geliştirilen alerji gibi komplikasyonlarla karşılaşılabilmektedir.

Bu komplikasyonlarla herkesin karşılaşması beklenmemektedir. Ancak sıklıkla ameliyat sonrasında kişilerin karşılaştığı ortadan kaldırılabilen ya da kaldırılamayan riskler yukarıdaki gibidir.


✎ Bu sayfalarda siz de tanıtım yazısı - haber veya makale yayınlatmak istiyorsanız tıklayınız.
Sosyal Sorumluluk Projesi

Hiç yorum yok

Yorumlarınızı bekliyoruz

Ads Place

Aktar | Net Gazete Haber | En İyi Dershane | Diyet | Kadınca | Zayıflama | Spor | Sağlık | Güzellik | Yaşam | Moda | Cinsel Sağlık | Haber |
Bumerang - Yazarkafe